| TeckTonik997 a întrebat:

Ce parere aveti de urmatoarele proteine: http://scitec-nutrition.ro/......d_299.html

Sunt bune? Sa aleg ceva mai ieftin sau chiar iti merita banii? Am 17 ani 175 69kg.

8 răspunsuri:
| OvidiuDrg a răspuns:

Ce parere am de proteine? Un sfat: NU LUA!

| NDC12 a răspuns (pentru OvidiuDrg):

Ce parere am despre oamenii prosti? Nu una foarte buna, si din pacate, tu esti unul dintre oamenii aia.

| Cosmin86 a răspuns (pentru OvidiuDrg):

Si atunci tu de ce iei ZILNIC?

| OvidiuDrg a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu iau boss, eu sunt mare de la natura (1, 85 si 100 kg) laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru OvidiuDrg):

Ba iei!

proteine = MANCARE

Tu mananci zilnic => iei proteine zilnic, ce e asa greu?

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate, migdale, nuci, caju, linte, naut, fasole, mazare

Eu acum mananc 4-5 mese consistente pe zi, ca sa-mi asigur necesarul proteic.

p.s. : ce era acolo in link era SUPLIMENT CU PROTEINE, care TOT DIN MANCARE e facut

| OvidiuDrg a răspuns (pentru Cosmin86):

Mda,dar le iei din mancare, nu iti iei asa proteine ca ar fi naturale.
Si profesoara mea de biologie spunea in clasa ca nu sunt bune (ia un coleg care merge la sala)...
In fine, eu tin sa ii dau dreptate. Tu ce spui? Nu e mai bine sa iti iei vitaminele/proteinele din mancare decat sa ii suplimente?

| Cosmin86 a răspuns (pentru OvidiuDrg):

Wow, o amarata de profesoara isi da cu parerea :))

Vezi mai bine ce zic doctorii specialisti, nu o amarata de profesoara cu 10 milioane pe luna salariu :

http://www.doctor.info.ro/concentratele_proteice.html

Ba da, e mai bine din mancare, dar unii nu pot manca 30-40 de oua /saptamana sau 6 fripturi pe zi ( ma refer cand ajungi la un anumit nivel ).

| firelord66 a răspuns:

Sunt destule de bune.Pret bun