| Vladut650 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta creatina

http://www.megaproteine.ro/Creatina/Arnold-Iron-Cre3/

5 răspunsuri:
| MoruAndrei a răspuns:

Iti intoxica ficatul. Lasa-te de aceste practici si incearca sa bei cel putin 3 L de apa/zi si sa ai 6 mese bogate.

| Vladut650 explică (pentru MoruAndrei):

Eu am intrebat ce parere aveti despre acest tip de creatina. Si vreau raspunsuri de la oameni care chiar se pricep in domeniu. Cum adica im intoxica stomacul? Daca nu stiai creatina se gaseste si in mancare. Daca ar fi asa toti oamenii ar trebui sa aiba stomacul intoxicat. Daca iei creatina da, ai dreptate bei 2-3 l de apa pe zi.

| MoruAndrei a răspuns (pentru Vladut650):

Eu m-am referit la ficat, nu la stomac. Pai normal, tot ce exista in suplimentele nutritive exista si in mancare, e logic, dar conteaza cum si din ce au fost facute acele suplimente, substantele chimice care le contin, iar pe eticheta produsului nu sunt trecute toate substantele, in timp vei putea avea probleme. Ma retrag, nu incurajez folosirea suplimentelor nutritive cat timp avem ce manca.

| Vladut650 explică (pentru MoruAndrei):

Imi spui si mie ce rau ar putea sa iti faca la ficat suplimentele?

| MoruAndrei a răspuns (pentru Vladut650):

Nu te lasa pacalit de articolele de pe internet si reclama facuta la anumite suplimente, e normal sa nu spuna un producator din ce produse chimice sunt formate suplimentele. Suplimentele sunt produse strict chimice obtinute prin sinteza chimica. Gandeste-te la un parfum de exemplu, oare cate petale trebuie sa foloseasca pentru a obtine 1ml de esenta? Asa e si cu astea, gandeste-te cata proteina naturala de exemplu ar trebui sa extraga din alimente sa faca ceea ce fac ei. In plus de asta, proteinele se dezintegreaza repede, gandeste-te la alimente, un supliment are termen de valabilitate cateva luni sau chiar ani intregi. Un supliment nutritiv de calitate este foarte scump, cei care se intretin cu suplimente nutritive de calitate ajung si la 2.000-3.000 de euro/luna, dar acestia sunt cei care cu asta se ocupa si fac bani din asta, de aceea isi permit sa cheltuie asa mult.