| Alextareeee a întrebat:

Ce parere aveti despre Otelul Galati? Credeti ca o sa ajunga din nou in prima liga?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

S-au intreprins actiuni pentru salvarea acelei echipe? Ultima data cand am citit despre ei a fost acum foarte mult timp, iar vestile nu erau deloc bune. Cu un sprijin financiar consistent, Galatiul ar putea avea din nou o echipa in Liga 1. Sincer, mi-ar placea sa revad echipele de traditie precum Otelul Galati, FC Arges, Universitea Craiova, Ceahlaul Piatra Neamt, Farul Constanta, Rapid Bucuresti, UTA Arad, FC National, Sportul Studentesc si asa mai departe, jucand in primul esalon, insa sperantele sunt mici.

| Mihαi a răspuns (pentru AFR81):

Salut! Eu nu consider Otelul Galati ca fiind o echipa de traditie a fotbalului romanesc.
Sincer sa fiu, imi este mai dor de FC Arges, Rapid, Timisoara, Sportul, Universitatea Craiova, decat de Otelul Galati. sad
Fotbalul din Romania e mort, din pacate.

| FabianelSHAF a răspuns:

O avem pe Mama Omidă pentru a afla aşa ceva. Sincer, nu cred că se mai poate face ceva pentru echipă, de când a luat campionatul a mers tot în jos, acum dacă nu mă înşel este în pragul insolvenţei.

| Mihαi a răspuns:

O echipa de jumatatea clasamentului. Posibil sa ajunga in primul esalon.