| alexs99 a întrebat:

Ce parere aveti despre prima semifinala a Campionatului Mondial? Cum explicati acest rezultat si ce favorita aveti la castigarea trofeului?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

A fost un meci bun si rezultatul se explica prin forma foarte slaba a apararii braziliene, fundasii au fost penibili.
Nu am o favorita dar cred ca Germania va castiga CM.

| Ibrahimovic a răspuns:

Ce pot sa zic, totul s-a intamplat foarte repede, practic de la 1-0 imediat s-a facut 5-0, iar brazilienii au cazut psihic.

Mi-as dori sa castige Olanda insa cred ca indiferent cine se califica din semifinala ce sta sa inceapa in mai putin de o ora, tot Germania va castiga finala mare.

| Mihai1810 a răspuns:

Meciul a curs intr-un singur sens. Brazilia a suferit o infrangere atat de usturatoare pentru ce tactica nu a functionat, apararea cedand la primele atacuri ale nemtilor. Nu cred ca daca Thiago Silva si Neymar ar fi fost pe teren infrangerea ar fi fost evitata insa proportiile scorului nu ar fi fost aceleasi. Astazi cred ca Olanda va trece de Argentina dar la ce fotbal au arata nemtii aseara ei sunt marii favoriti in finala si vor fi foarte greu de batut daca nu imposibil.

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Am tinut cu Germania de la inceputul mondialului, dar sincer nu ma asteptam sa treaca asa usor de Brazilia.Presiunea foarte mare, tactica, lipsa lui Thiago Silva si a lui Neymar cred ca au constituit principalele probleme pentru Brazilia.In finala nu cred ca Germania va avea un meci usor cu oricare dintre Argentina sau Olanda ar juca, dar consider ca o sa castige acest trofeu mult asteptat.