| Downhillboy a întrebat:

Ce placute de frane ati alege:organice sau semi-metalice?
De ce?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Metalice sau ceramice, pentru ca la franare acel scartait se aude mai sic, cele organice scartaie prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placutele semi-metalice sau metalice sunt mai bune la temperaturi mai mari. Nu se incalzesc asa tare pentru ca transmit caldura etrierului si isi tin performantele dar nu sunt atat de "grabby", nu musca la fel de tare ca unele organice la temperaturi mici. Si zgomotul la cele organice este mai mic.

| Downhillboy explică (pentru anonim_4396):

Exact asa spunea si cineva pe dirtbike.ro laughing