| anonim_4396 a întrebat:

Ce rol are INTER STANGA la handbal?

Răspuns Câştigător
| cristi966 a răspuns:

Pai postul de INTER e poate cel mai imprtant din handbal deoarece acestia coordoneaza jocul, de la ei pleaca majoritatea fazelor.ca sa fii pe postul de inter trebuie sa fii destul de inalt si sa ai si forta sa inscrii de la linia de 9 metri dar in acelasi timp trebuie sa ai si viziune in joc.de obicei pe inter stanga se pun dreptacii iar pe inter dreapta, stangacii

1 răspuns:
| Yeko_Sabin_1992 a răspuns:

Pai: pentru interul stanga trebuie sa fii dreptaci. Trebuie sa fii mare penttru a putea arunca de la 10-12 metri la poarta. Si sa fii agil, nu greoi si nici mare trebuie sa faci multe schimbari de directiewinking