| PaulGrozavul a întrebat:

Ce salariu au jucatori din Liga 1 si Liga 2 din Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este un salariu fix si este foarte diferit de la o echipa la alta si de la un jucator la altul, conform contractului pe care il incheie fiecare jucator. La Liga I-a salariile anuale sunt, aproximativ, intre 30.000 euro si 300.000 euro, cred ca media este undeva pe la 100.000 euro. La Liga a II-a sunt mult mai mici, aici media cred ca este pe la 25.000 euro. Numai bine!

1 răspuns:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Pai la steaua media salariului e 120 de mii de euro pe an adica 10 mii de euro pe luna, la celelalte cluburi salariul unui jucator nu depaseste peste 400 de mii de euro pe an, in liga a 2-a salariile nu depasesc 60 de mii de euro