| MaximSpeed a întrebat:

Ce trebuie sa mananc sa-mi creasca pieptul? ps ma duc la sala.

9 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Mancare bogata in carbohidrati si somn bun. Carne multa, ore, bea lapte

| CulturismsiFitness a răspuns:

Ca sa nu te innebunesc cu detalii si diete intra pe youtube si cauta canalul Totul despre steroizi. Acolo vei gasi raspunsuri la tot ce vrei sa stii. E un culturist roman profesionist ce explica pana in cel mai mic detaliu

| Tehnik a răspuns:

La KFC. Au carnea tratata cu hormoni estrogeni.
Daca esti fata este OK. Daca esti baiat este nasol daca ajungi in parnaie.

| demonsoul90 a răspuns:

Pune-ți silicoane

| putinSubEi a răspuns:

Pai mananca chestii care contin proteine si mananca mult. de exemplu dimeneata niste oua si putina miere pentru energie. la amiaza piept de pui si bei niste lapte, inainte de sala bea un energizant si eventual o creatina. dupa sala daca nu vrei sa iei proteine mananca ceva ft consistent cum ar fi o conserva de ton. dormi bine si in timp sa sa-ti creasca.

baga exercitii de baza. impins culcat cu bara sau cu ganterele sau eventual la aparat. lasa fluturarile pe sfarsitul antrenamentului. fa cu greutati care sa-ti permita sa faci maxim 8 repetari ca sa cresti in masa pentru ca asta iti trebuie nu izolare. fa antrenamente intense si baga tare. zi-mi varsta ta. de cat timp faci sala si cat ai in brat si cat impingi la piept sa vedem daca esti in proportii

| MaximSpeed explică (pentru putinSubEi):

18 ani, fac sala de 2 saptamani si la piept cu gantera pe plan orizontal fac cu 30-40kg

| putinSubEi a răspuns (pentru MaximSpeed):

E foarte foarte bine. pentru inceput. tine-te de sala si o sa vezi rezultate in maxim 3 luni deja o sa se vada. daca nu esti multumit de o anumita grupa fa de 2 ori pe sapt dar lasa pauza intre antrenamente macar 2 zile ca sa se odihneasca muschiul. si care e circumferinta bratului?

| MaximSpeed explică (pentru putinSubEi):

Nu am o ruleta la indemana, mai am o intrebare, sa iau proteine? Daca da de care?

| Cosmin86 a răspuns (pentru putinSubEi):

Mananci foarte putin. O conserva amarata e ceva "foarte consistent"? poate 5-6 conserve, sa simti ceva.

"foarte consistent" = 2 piepti de pui + 2 farfurii de orez SAU 6 conserve de ton SAU 2 pastravi

p.s. : poti sa arunci laptele, e inutil. mai bine mai mananci inca un piept de pui in loc de lapte.