| Perpelea_Ionut_1990 a întrebat:

Cel mai bine este sa faci antrenamentul cardio inainte sau dupa cel cu greutati?

4 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

O incalzire usoara merge, dar cardio serios ii dai dupa antrenament

| Ioscaa1 a răspuns:

Daca faci inainte s-ar putea sa nu mai ai acceiasi forta si energie pentru antrenamentul cu greutati.Eu de obicei fac cardio in zilele libere, adica sambata si duminica.Parerea mea, poate altcineva stie mai binehappyAi putea merge seara la alergat.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Cardio se face atunci cand urmaresti sa scapi de surplusul de tesut adipos din organism sau sa te mentii in forma. Depinde de care cardio vrei sa faci, cate minute si de cate ori pe saptamana. Daca vrei sa faci un pic de cardio inainte de antenamentul cu greutati sa pui sangele in miscare e OK. Dar daca vrei sa faci un antrenament cu greutati pentru masa nu recomand sa faci cardio dupa, doar inainte de antrenament maxim 5 minute.

| Maryan_BC_Kosmyn_1999 a răspuns:

Dupa