| John16 a întrebat:

Ciao TPU, am o problema care ma tot macina de multi ani, sunt baiat, peste 4 luni voi implinii 17 ani, am in jur de 1.65 inaltime(cred, nu mai stiu sigur),
m-am saturat sa fiu atat de mic de inaltime, vreau sa ma dezvolt foarte mult in analtime si musculatura, ce sa fac?, funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apuca-te de baschet si de sala(nu fa genoflexiuni cu haltera, indreptari sau alte chestii dintr-astea). De asemenea incearca sa atarni la bara zilnic cateva minute. Daca ai parinti inalti cu siguranta vei creste si tu in inaltime(probabil asa e ritmul tau de crestere). Sper ca ti-am fost de folos!

4 răspunsuri:
| CristiMC a răspuns:

Apucate de basket, handbal sau inot, in special basket!

| Sfetnicul a răspuns:

Nu contează înălțimea, ci contează istețimea. Napoleon Bonaparte avea exact 1.65 și toată Europa a răpus-o.

| John16 explică (pentru Sfetnicul):

Baah eu sunt deja destept, dar vreau sa fiu si mare

| Sfetnicul a răspuns (pentru John16):

Sper să ajungi cel mai înalt om, dar, ai grijă, oamenii înalți sunt complexați că sunt prea înalți și umblă numai cocoșați. Joacă baschet! Ajută foarte mult să te înalți.