| teodora555 a întrebat:

Cine a inventat fotbalul?

Răspuns Câştigător
| deskone a răspuns:

Scotieni lau inventata nu chinezi de ce le palce barbatilor fotbalul? pentru ca este un joc de tehnica, sa dai suturi adica sa ai forta adica sasi masoare fortele si mai sunt multe altele

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Chiar daca ai dat funda,tin sa-ti spun ca ai gresit, englezii au inventat fotbalul, nu chinezii sau scotienii...De aici vine si vorba germanilor "englezii au inventat fotbalul, dar nemtii au inventat penalty-urile".In fine, sper ca te'am lamurit.Bafta big grin

| zdrangoi a răspuns:

Chinezii.
citeste aici :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fotbal

| danni3l a răspuns:

Englezi tongueremier League

| teodora555 explică:

Si de ce le place barbatilor atat de mult? ce e asa de fascinant?

| Ecou a răspuns (pentru teodora555):

Nu sunt fan, dar totusi e un sport e un spectacol.bla bla bla e ca si cum ai intreba de ce se uita femeile la haine prin magazine!

| laur_2968 a răspuns:

Englezii au inventat fotbalul.In niciun caz chinezii sau scotienii.