| anonim_4396 a întrebat:

Cine câștiga El Classico?
Barcelona vs Real. Sâmbătă 17:15.
Si vreau răspunsuri mai mari adică motivul. Ex:
Barcelona pentru că a castigat... Etc.
Fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| Xelon a răspuns:

Castiga Barcelona pentru ca joaca acasa, pentru ca daca nu castiga cel mai probabil pierd titlul, a revenit Iniesta si plus ca Bale este acidentat.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Si daca joaca acasa,, ce? Varza pierde acasa si Realu' ia titlul in La Liga! mizez pe un 0-2/

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Sunt de acord ca Realu ia titlu dar Barca nu pierde acasa acum iti dau scris.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

La cum joaca, sa stea meci de meci doar in Messi si Suarez e cam aiurea. Barca isi merita soarta,, la cat a ciordit in trecut, sa mai stea si ei pe tusa, m-am saturat de ei.

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

De ce zici asta omule?
Eu sunt fan Dortmund dar chiar imi place cum joaca Barca, faza la ei este ca defensiva ii varza, oricum o iei Suraez, Messi, Neymar sun cel mai bun trio parerea mea.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Are doar petarde pe aparare, si Neymar nu mai stie de capul lui, doar impresii are in capul ala. Suarez e urmasul lui Messi acolo,, si cand ma gandesc trebuia sa fie jucatorul lui ARSENAL, l-a ratat distrusul de W0nger in ultimele secunde de mercato, dar asta-i viata cand ai un h.a.n.d.i.c.ap.a.t la conducerea clubului, nu-l mai vad plecat odata, bosorog tampit! Este mai mult decat evident ca Varza e decimata, maxim 2 ani le mai dau si vor ajunge in mediocritate!

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

O pierdut ieri Arsenal, i-am pus la pariruri si pe steaua am prins 7 din 9 meciuri

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Mai bine c-am iesit din competitia aia, obosea jucatorii total aiurea, si asa... de cateva meciuri joaca de parca au venit lautarii cu acordeonul.
Trebuia sa fim lideri, egal cu Boro, egal cu Spurs, egal cu United... mai zi ceva/

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Va trebuie alt antrenor parerea mea.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

De cand ma tot cert cu fiecare microbist in parte pe forumuri zicand asta, ca w0nger e cel mai expirat si idiot antrenor pe care il poate avea o echipa de fotbal.
Nu pleaca daca nu pleaca si Kroenke,, vampirii absoluti de la Arsenal. Klopp de venea aici, ne facea imbatabili, eu il prefer pe Grande Simeone

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Parerea mea ca Klopp se potriveste mai bine pe stilul lui aresenal decat simeone, totusi daca o iei asa nu poti spune ca Arsenal nu are jucatori.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Cum sa n-aiba jucatori? Cu echipa asta se poate bate de la egal la egal cu oricine. Poate doar Bayern sa ne puna probleme reale, si Barcelona cu un Messi si Suarez in combinatii letale, in rest ne masuram forta cu oricine in fotbal. La ce echipa avea Arsenal acum fix 10 ani,, luam Ucl la pas, dadea Henry in oricine precum isi luau bataie hotii de cai.

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

2006 desii eram copil imi aduc perfect aminte finala 1-0 Arsenal gol Cambell dupa aia o intors Barca 2-1 final

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Din pacate l-am prins doar pe W0nger la carma ca fan Arsenal, dar toate au un inceput. Iti amintesti golul de pe Bernabeu al lui Henry? Absolut divin!

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Super jucator eu la vremea aia il vedeam cel mai bun, mai bun si decat Ronaldinho

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

E cel mai complet jcuator din istoria fotbalului,, Ronaldo se inclina in fata maretului Henry, Zidane era cam la egalitate cu el, sau ma inclin spre Henry. Nu ai cum sa nu iubesti acest mirific OM/
L-am judecat pentru plecarea aia la Varza in 2007, simteam ca innebunesc cand il vedeam pe Grove jucand in tricoul Barcei in fata propilor fani impotriva lui Arsenal, aproape ii venea sa rupa tricoul ala infect de pe el si sa il imbrace pe cel tunar si sa joace pentru noi avand lacrimi in ochi. Ce vremuri... cand facea ce dorea cu Premier League!

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Bine,tu estii si subiectiv, fiind jucatorul lui Arsenal...
Eu ma uit la fotbal din 2005, dar in momentul de apogeu Henry este in top 3 in ultimii 15 ani

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

In Premier League era unul mai bun ca el? Ronaldo era tanar si Henry era deja masina de goluri pe atunci...

| Xelon a răspuns (pentru Drimmero):

Nu,nu era nimeni mai bun in premier League.

| Drimmero a răspuns (pentru Xelon):

Si nici din alt campionat. Messi era mic copil, Dinho era intr-o scadere mica de forma, Zidane batea spre retragere, etc.
Cate legende erau in perioada aia, Dumnezeule! Fiecare echipa avea zeul ei pe atunci

24 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

O sa fie meci de goluri: Peste 2.5, Marcheaza Ambele si bate Real Madrid. Nu am niciun argument, sper doar sa castige pentru ca tin cu ei.

| Alexuţ02 a răspuns:

In fotbal se poate intampla orice, mingea e rotunda..Barcelona are avantajul terenului propriu dar sa ne aducem aminte ca Zidane i-a batut la primul lui El Clasico..si daca nu joaca Bale ce?! Lucas Vazquez poate juca foarte bine daca e pus unde trebuie. mizez pe un 4-4-2 nu stiu de ce. cu James mijlocas stanga si Lucas Vazquez dreapta iar in atac Ronaldo-Benzema..acum sa vedem ce se va intampla happy

| nirocino a răspuns:

Barcelona joacă acasă şi are acum lotul complet, revin Iniesta, Pique şi Suarez (cartonaşe) şi trebuie să recupereze din cele 6 puncte care o despart de Real. Pe de altă parte Real are un șir senzațional de 6 victorii consecutive însă si câţiva accidentaţi de marcă, Bale, Coentrao, Kroos şi Morata!
Cota la pariuri este 1.85 4.05 3.80. Merg pe mâna Barcelonei, deci victorie Barca! Baftă!

| Xenoverse a răspuns:

Barcelona câștigă la trei goluri diferență happy

| CrisanRazvan a răspuns:

Barcelona pentru ca Messi daca are chef( si va avea) iti bate orice adversar de unul singur.