| anonim_4396 a întrebat:

Cine este cel mai bun fotbalist din lume?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Lionel Messi, bineînțeles.
Acesta a primit titlul de „Sportivul anului 2011" și este câștigătorul ultimelor două ediții ale Balonului de Aur.
Este o legendă vie.

43 răspunsuri:
| andreilove a răspuns:

Lionel Messi

| romario97 a răspuns:

So credeti voi pasta.Cel mai bun jucator din istorie este RONALDINHO.Dar voi daca nu aveti nici o treaba cu footbalu si doar comentati nu aveti de unde sa stiti.Mai documentativa prin footbal si dupa aia vorbiti.RONALDINHO a fost si va fi un jucator exceptional care ii trebuie respectat efortul pentru tot ceea ce a facut in acest sport(footbal).Si ceilalti jucatori sunt foarte buni dar nu se compara, credeti-ma va zic din suflet

| florin193 a răspuns:

Cel mai bun jucator din lume este Cristiano Ronaldo, chiar daca nu a mai castigat balonul de aur de 3 ani, dar nu intotdeauna cei mai buni castigawinking messi fara xavi si iniesta este cam praf (de exemplu la nationala argentinei nu face nimic )

| romascuvlad a răspuns:

Toti spuneti ca Mesii fara xavi si iniesta nu face nimic, dar astia nu am mai dat o pasa buna pentru el de mult, dani alves e principalul pasator. Iar in al 2-lea rand voi ati vrea sa joace fara coechipieri? daca in locul lor i-ar avea pe thiago si mascherano ati zice ca fara ei nu ar face nimic

| laur_2968 a răspuns:

Lionel andres messi este cel mai bun jucator de fotbal la ora actuala

| V1sL0w a răspuns:

Cristiano Ronaldo.

| Winners10 a răspuns:

Toti messi in jos messi in jos...la argetina ce face cand merge? NIMIC, deci nu va mai laudati atat ca e cel mai bun. Daca nu iar avea pe Xavi, Iniesta sr fi si la Barca ce e la Argentina...e comparat cu Maradona si Pele, diferenta ca de la cer la pamant.Si Pele si Maradona erau daca pot spune zei si la echipele de club si la echipele nationale.Messi la Argentina e un mare RATAT.

| Octavian007 a răspuns:

Bun la ce?laughing
La fotbal e Messi.

| RoObbByGaAmeEs a răspuns:

Leo Messi fara dubii...

| myhay181 a răspuns:

Daca nu iar avea pe Xavi si Iniesta, Messi nu ar mai da randament asa marewinking...parerea mea este ca cel mai bun jucator este Xavi.

| DonCafe a răspuns:

O intrebare pusa prost, e ca si cum ai intreba cine e cel mai bun cantaret dar sunt multe genuri de muzica, asa si in fotbal is mai multe posturi de joc dar de obicei cel mai bun e cel care da goluri si nu si ala care le scoatewinking eu unu is fan chelsea deci pentru mine e Drogba

| Man_Eduard_1996 a răspuns:

Cel mai bun i cristiano ronaldo poti sa stii nu-i crede pe aia cu messi si mai ales neymar ala nu i in stare nici sa dea de la 3metri

| 2Fast2Furious a răspuns:

Ma da voi stiti macar cum sta treaba cu baloanele de aur ca nu se vede

| vicionutz a răspuns:

Messi este deoarece a castigat 3 baloane de aur la rand si face si treaba buna la argentina a marcat doua goluri cu ecuador si 3 goluri cu brazilia acum vreo o luna si na marcat pele cat a spus ala!

| thefastalex a răspuns:

Nu-s nici Messi nici Ronaldo! Au fost jucatori mai buni de exemplu Edison Arantes do Nascimento(Pele)
În anii '60, Francisco Gento sau chiar Maradona...

| justiniho a răspuns:

După mine ar fi Cristiano Ronaldo

| ely10 a răspuns:

Lionel messi 3 balone de aur nu sta la indemana oricarui jucator de fotball

| fedex a răspuns:

Lionel Messi deoarece a luat balonul de aur de 3 ori la rand.

| gamehoror a răspuns:

Cel mai bun jucator din toteauna ca atcant a fost ronaldinho dar actual ronaldo este un adevarat fotbalist, messi nu face nimic singur, iti spun eu ca daca ii pui pe messi si ronaldo fata-n fata pentru dribling ronaldo isi bate joc de messi de il desfinteaza din football si pentru cel mai bun pasator sa stiiti ca sun di maria si xabi alonso apoi este iniesta xavi... (P.S.) in 2012 PSG va vi foarte puternica va spun eu

| Adrian12312 a răspuns:

Cristiano Ronaldo e o legenda

| vampir1 a răspuns:

Mesi funda?

| MaxPayne3 a răspuns:

Cristiano Ronaldo deoarece sunt fan Real Madrid

| iulian_8199 a răspuns:

Cristiano Ronaldo

| Cr07 a răspuns:

Cel mai bun fotbalist din istoria omeneasca a fost bineinteles, Pele cu 1284 de goluri, o performanta neegalabila..si la momentul acoal bineinteles Cristiano Ronaldo.

| laurentiu22 a răspuns:

La ora actuala poti sa zici ca ronaldo, da ronaldo are putere si messi precisie, pentru mine ronaldo ii cel mai tare

| laurentiu22 a răspuns:

Da, la ora actuala Ronaldo si Messi sun egali.

| crististoican a răspuns:

Toti spun ca este Messi, Cristiano Ronaldo sau Ronaldinho...Dar voi a-ti auzit vrodata de marele Pele? Pele juca la Santos cu nr 10, el era Brazilian si a marcat 1284 goluri.El va ramane mereu cel mai bun!

| Cr07 a răspuns (pentru crististoican):

Corect.Cel mai bun fotbnalist din toate timpurile a fost Pele si la momentul actoal e bineinteles Cristiano Ronaldo.

| denis7 a răspuns:

Messi primeste toate pasele in careu si da gol recunosc este si bun dar nu mai bun ca Cristiano Ronaldo nu degeaba este cel mai scump jucator din istorie big grin

| Danaila_Cosmin_1995 a răspuns:

Messi frate messi ce este cu ronaldo mama mama cine a spus ca messi nu face nimic la argentina cu brazilia ce a facut 3 goluri superbe, ce sa zic frate 4 baloane tehnica dribling 67 de goluri champions league 371 goluri Spania la doar 26 de ani si mai joaca mult pana la 40 de ani joca gata atat