| steffyboy a întrebat:

Cine imi da si mie niste sfaturi pentru portari? Pozitionari si chesti din astea? Apropo, practic fotbal de sala. big grin

Răspuns Câştigător
| ManKind a răspuns:

Pozitionarile sunt exact ca la handbal. Nu lasi niciodata coltul, din care se ataca, liber si in rest pe centrul portii.

4 răspunsuri:
| MadNNNeS a răspuns:

Pai la fotbal de sala e important sa stai cat mai aproape de linia portii si cat mai pe mijloc, pentru ca poarta fiind mica sa poti sa acoperi cat mai mult din ea cu corpul tau.

| SimpluCosty a răspuns:

Hey in primul rand ca sa fii portar iti trebuie reflexe si pozitionarea e pe moment adica u nu stii unde vrea sa suteze adversaru.la penaltyuri varul meu face agomote intimideaza adversaru si e atent la mingie. Fundaa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa nu razi eu sunt portar la handball dar ma pricep si la fotbal. Eu ma concentrez asupra mingiei si intodeauna sa ai grija la colturi. De obicei se da cu pamantul sper ca te-am ajutat! funda :*

| buga10 a răspuns:

Trebuie sa fi atent la minge, sa iesi in fata adversarului si intotdeauna sa fi cu ochi pe minge.stai pe colturi si pe parte care este adversarul