| FriendsShow a întrebat:

Cine imi poata da si mie statistica meciului romania-bosnia primeste funda...nu scorul ci detaliile.adica raportul suturilor cornerelor

7 răspunsuri:
| Tyaa a răspuns:

A inceput meciu:
Min. 21: Bosniacii au marcat, au apucat sa se bucure, dar arbitrii au anulat golul pe motiv de ofsaid
Min. 35: Pjanici a executat o lovitură liberă de la 30 de metri direct în zid
Min. 37: GOOOOOOOOOL MUTU: Raţ a făcut o fază senzaţională pe partea stângă, a centrat perfect pentru Mutu, care a marcat din şase metri, foarte simplu
Min. 39: GOOOOOOOOOOOOL MARICA Raţ a mai făcut o fază de milioane pe stânga, iar Marica a fructificat pasa fundaşului nostru
Min. 48: bosniacii au început meciul în atac, Pjanici şi Dzeko au pus în pericol poarta lui Tătăruşanu
Min. 49: suporterii bosniaci au început să arunce cu scaune din tribune
Min. 52: Mutu şi Marica au combinat periculos la 20 de metri de poarta adversă, dar bosniacii i'au oprit
Min. 53: Torje, în acelaşi minut, a scăpat de două ori singur cu portarul, a ratat de fiecare dată
Min. 55: GOOOOOOOOOL MARICA a reuşit dubla, în poziţie de 1-1 cu portarul Bosniei, a dat o scăriţă
Min. 64: Răzvan Lucescu l-a înlocuit pe Sânmărtean cu Cristi Tănase
Min. 64: bosniacii au scos vedeta Dzeko şi l-au introdus pe Muslimovici
Min. 66: Mutu centrează, dar niciun coechipier nu e în careul Bosniei
Min. 70: Bosniacii au avut din nou o fază bună la poarta lui Tătăruşanu, oaspeţii erau în ofsaid, însă arbitrii n-au văzut
Min. 71: Muslimovici l-a păcălit pe Papp, dar, din poziţie ideală, bosniacul a şutat aiurea
Min. 76: Torje e faultat din spate de Stilici, care ia galben
Min. 83: Mutu a ieşit în aplauzele publicului, lăsându-i locul lui Surdu
Min. 87: Alexe a intrat în locul lui Marica
Cam atatbig grin.[am dat numa chestiile impon the phone

| Scherimuvi a răspuns:

Romania 3-0 bosnia

| IulyaN_2743 a răspuns:

Meciul dintre Romania si Bosnia a fost de 3 la 0 pentru Romania acum iti zic ce s-a intamplat:
Min.1 A inceput meciul
Min.3 Romania a inceput meciul cu un presing agresiv, insa bosniacii au reusit sa dejoace aceasta tactica si domina usor.
Min.6 Rat executa o lovitura libera din banda dreapta, dar balonul se duce destul de departe de poarta bosniaca.
Min.9 Romania reuseste sa deschida scorul prin Muresan, insa arbitrul anuleaza reusita deoarece Sapunaru nu a executat corect o lovitura de la margine!
Min.11 Muresan executa bine o lovitura libera de la 25 de metri, insa Hasagici retine.
Min.15 Ocazie uriasa pentru Romania! Rat patrunde in banda stanga, centreaza in fata portii, insa Mutu si Marica nu reusesc sa trimita balonul in poarta!
Min.19 Gol anulat pentru Bosnia! Muresan gresete un balon, bosniacii pleaca pe contraatac si deschid scorul! Asistentul insa semnalizeaza tarziu o pozitie de offside la Dzeko si "centralul" Eriksson anuleaza golul dupa cateva secunde.
Min.24 Inca o ocazie uriasa pentru Romania! Sapunaru este lansat bine de Torje, vine si centrarea in centrul careului de unde Marica lufteaza incredibil! Balonul ajunge la Mutu care il paseaza la Rat, insa sutul fundasului se duce in blocajul unui adversar.
Min.29 BARA ROMANIA! Sanmartean ramane singur cu portarul advers, dar suteaza in transversala!
Min.35 Medunjanin incearca un sut de la distanta, dar mingea trece peste poarta lui Tatarusanu.
Min.37 GOOOL ROMANIA! Rat are o actiune excelenta in banda stanga, centreaza bine iar Mutu reia in poarta!

Min.40 GOOOL ROMANIA! Rat centreaza din nou foarte bine din partea stanga, un fundas bosniac rateaza interceptarea iar Marica pune latul si impinge balonul in poarta!
FINALUL PRIMEI REPRIZE! Evolutie foarte buna a Romaniei in aceasta prima parte incununata cu doua goluri.
_____________________________________________________
Schimbare Bosnia: Ibisevici a intrat in locul lui Medunjanin, accidentat.
A INCEPUT REPRIZA SECUNDA!
Min.48 Bosnia arata ca o alta echipa in acest debut de repriza, presand poarta lui Tatarusanu.

INFO: Fanii bosniaci au rupt scaunele de pe Giulesti si le arunca pe gazon! Meciul este intrerupt in aceste momente.
Min.50 Jocul s-a reluat dupa doua minute de pauza.
Min.53 Gabi Torje rateaza incredibil, de doua ori intr-un minut, din pozitie de unu-la-unu cu portarul advers!

Min.55 GOOOOOL ROMANIA! Marica recupereaza un balon in apropierea careului advers si il invinge pe Hasagici cu o "scarita" de efect!
Min.59 Jucatorii Bosniei se arunca in atac, "tricolorii" incearca sa loveasca decisiv pe contraatac.
Schimbare Romania: Cristi Tanase intra in locul lui Lucian Sanmartean.
Dubla schimbare Bosnia: Stilici intra in locul lui Ibricici iar Mulsimovici in locul lui Dzeko
Min.68 Cartonas galben pentru Torje.
Min.72 Sapunaru primeste aiurea un cartonas galben.
Min.74 Muslimovici scapa spre poarta lui Tatarusanu, dar suteaza peste stadion.
Min.77 Stilici primeste si el cartonasul galben.
Schimbare Romania: Mutu iese in aplauzele intregului stadion iar in locul sau intra Romeo Surdu.
Schimbare Romania: Ciprian Marica iese iar in locul sau intra Alexe.
Min.89 Ibisevici scapa de Tamas, dar sutul sau, din interiorul careului, se duce pe langa poarta noastra!

Min.94 Penalti pentru Romania! Misimovici il faulteaza pe Torje iar arbitrul arata punctul cu var!
Min.95 Sapunaru rateaza!

FINAL DE MECI! ROMANIA UMILESTE BOSNIA!

Funda?

| Anya_1437 a răspuns:

Romania 3 bosnia 0 funda plsss?

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina17_1223 a răspuns:

Romania-Bosnia 3-0