Întrebare recomandată | AK47 a întrebat:

Cu cat timp inainte si dupa antrenamentul cu greutati este bine sa mananci?

10 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

2-3 ore inainte si la 5 minute dupa antrenament.
Am spus 5 minute ca sa poti sa te linistesti putin dupa antrenament.

| Celcareajuta a răspuns:

Salut! 3600 de secunde. Bafta!

| Danişor a răspuns:

Salut! o ora.Succes happy

| TwiSt1997 a răspuns:

Cu 2 ore inainte, poti imediat dupa(antrenament).

| Exaizo a răspuns:

~ o ora.

| FitnessTrainer a răspuns:

Cu doua ore inainte de antrenament si pana in 30 de minute, dupa antrenament.

| Sl1pKnoT a răspuns:

Eu de obicei mananc dupa antrenament, la jumate de ora ca atata dureaza sa prepar mancarea. Dar nu inainte deoarece o sa te simti greu. Organismul tau o sa consume multa energie digerand si tu nu vei avea destula pentru a te antrena.

| NewLifeGaming a răspuns:

Depinde ce mananci.
Daca vrei sa mananci fructe\legume pentru a avea energie (banana, morcov(suc sau morcov), etc) poti sa mananci cu 30-60 minute inainte.
Iar cand te antrenezi incepi cu greutatile mici pentru a te incalzi happy

Bafta!

| GojneaVlad a răspuns:

30 Min - 1 Ora

| Alex215 a răspuns:

Dupa antrenament baga 1 banana si o ciocolata mica, daca nu folosesti proteine.