| TeckTonik997 a întrebat:

Cu ce sa imbin creatina si proteinele? cu BCAA sau arginina+ornithina?

1 răspuns:
| s3bycu a răspuns:

Eu as alege arginina+ornithina din 2 motive:
1. Arginina si ornithina sunt vasodilatatori asa ca o sa se absoarba automat mai bine in sange si muschi creatina si proteinele.
2. Proteinele oricum sunt descompuse in aminoacizi, inclusiv BCAA. Chiar daca nu ajung in sange la fel de rapid ca aminoacizii cu catena ramificata (BCAA) au acelasi efect.

Intra pe blogul meu pentru mai multe despre alimentatie si antrenament: https://cirdeiusebastian.wordpress.com/......i-consuma/ Multa bafta!