| Shrek32154 a întrebat:

Cu ce substanta se dau culturistii ca sa i se evidentieze muschii la concursuri? Ca ei au culoarea alba la fata dar restul corpului negru si substanta aceea evidentiaza muschii. Am auzit ca se numeste ULEI, dar ce fel de ulei?

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Unii se dadea..ca ie sub 50 rolling on the floor))))))

| AlexandrulS a răspuns (pentru JohnnyBi):

O greseala gramticala, se intampla cand te grabesti!

| AntrenorFitness a răspuns:

Este vorba de o crema de concurs specifica, se numeste DREAM TAN si o gasesti pe site-urile de specialitate. http://ro.bodybuilding.com/store/dream/dreamtan.html?&_requestid=949581
Intr-adevar, crema evidentiaza si face diferenta, dar in primul rand trebuie sa ai ce sa evidentiezi... Vorbim de o forma sportiva si de concursuri, NU este o crema de mers la plaja!

| AlexandrulS a răspuns:

In mod normal cu ulei... unii se dadea si cu ulei deala de masina nu ma intreba de ce ca nu am nici cea mai mica idee.

| AntrenorFitness a răspuns (pentru AlexandrulS):

De unde draq scoateti asemenea tampenii! Daca nu ai "nici cea mai mica idee" atunci nu comenta. Lasa-i pe altii care se pricep si stiu ce vorbesc. Auzi,,, ulei de masina,,, vai de capul vostru!

| AlexandrulS a răspuns (pentru AntrenorFitness):

M-am exprimat gresit, nu sunt de specialitate doar ce am auzit si eu. Vroiam sa zic un fel de ulei de masina deoarece are aceeasi culoare scoate liniile in evidenta.

| AlexandrulS a răspuns (pentru AntrenorFitness):

Nu stiu ce antrenor esti tu, dar inainte nu existau tot felul de creme specifice sau speciale pentru evidentierea muschiilor, informeaza-te si ai sa vezi ca daca dai cu crema aceea care se foloseste azi sau aplici pe piele ulei are acelasi efect.

| AntrenorFitness a răspuns (pentru AlexandrulS):

Unul care anul acesta a avut onoarea sa participe la 3 concursuri de culturism profesioniste, Tiger classic, care a terminat o facultate de profil, care lucreaza in domeniu de peste 5 ani...d-ala antrenor is euwinking

| AlexandrulS a răspuns (pentru AntrenorFitness):

Nu acum in actualitate... inainte sa apara lotiuni si tot felul de creme uleiuriile se foloseau, altceva nu exista. Eu am comentat ce stiam si eu de mai demult acum habarnuam ce se foloseste, oricum baftawinking