| robertpopescu12 a întrebat:

Cu manusile de box ar trebui sa doara mai putin sparingu? Sau doare mai rau

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doare mai putin decat cu mainile goala evident...
de exemplu un profesionist ar putea ucide doar din 2-3 lovituri in bataie un alt profesionist daca s-ar lupta fara manusi
daca iti faci griji pentru box si durerea fizica, inseamna ca nu este un sport tocmai potrivit pentru tine
boxul este un sport foarte dur este adevarat! de la antrenamentul in sine pana la Sparring
eu am practicat box amator, stiu cat de greu este

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca doare mai putin. Dar tot te trimite la podea daca iti iei una in plin.

| AlexSM86 a răspuns:

Evident ca doare mai putin. E suprafata mai mare pe care se distribuie aceeasi forta.
De preferat ar fi sa porti si proteza dentara si bandaje pe incheieturi ca sa nu iti luxezi incheietura daca nu lovesti tinta cu tot pumnul.

| mODIN a răspuns:

Alea iti apara mainile, nu oponentul. Cine zice ca doar mai putin nu cred ca a fost lovit vreodata rolling on the floor

| LisaJulie a răspuns:

Depinde de cât de rezistent e corpul tau

| Trinitatea12 a răspuns:

Mai putin. Manusile de box se poarta ca s-a nu-ti omori adversarul/s-a nu-ti rupi mana.