| TipicAnonim123 a întrebat:

Cum as putea slabi eficient la picioare?

3 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Slabirea se face pe tot corpul, nu ai cum sa iti scazi procentul de grasime doar pe o anumita zona a corpului.

In primul rand pentru a slabi (desi termentul pe care imi place sa il folosesc este ardere de grasime pentru ca nu este acelasi lucru cu slabirea) totul porneste de la ce mananci. Apoi pe locul 2 este miscarea fizica.

As putea sa scriu aici cateva zeci de pagini pe tema asta, dar nu are sens> Nici nu pot sa ma apuc sa scriu aici mananca aia aia si aia si fa exercitiul ala si ala, pentru ca fiecare persoana este diferita, nimic nu este universal valabil. Daca vrei, da-mi un mesaj personal si putem discuta mai multe. Bafta.

| RAY a răspuns:

Nu alegem noi unde slabim, organismul alege de unde consuma el grasime, in general de pe burtica, fund, picioare

| AntoniSoulesOne a răspuns:

1. Să faci sport. fotbal, sau care să necesite efort la picioare, genoflexiuni, şi multele care includ efort la picioare.