| armageddon22 a întrebat:

Cum fac acea figură, stau intins pe spate, ma las pe umeri si pe cap apoi ma inping si sar in picioare?
Cum pot realiza asta?
Stiu ca nu am fost foarte explicit dar aceasta figura apare deseori in filmele de acctiune si kung fu.!

Răspuns Câştigător
| Teiubescinsecret a răspuns:

Pai stai intins pe spate, apoi pozitionezi mainile ca si cum ai face podul, dupa iti aduci genunchii in piept, dupa asta te impingi cu toata puterea in maini si folosestete si de cap.Degeaba faci asta daca nu sti cum sa pozitionezi picioarele la aterizarea in picioare, trebuie sa te arunci cu picioarele cam sub tine adica faci saritura din scurt, daca te impingi in maini si in cap si intinzi picioarele cand faci asta ai sa cazi cu spatele de pamant, deci picioare tot stranse trebuie sa ramana, vei avea nevoie de antrenament sa faci asta, dar meritawinking Funda! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Teiubescinsecret):

Esti femeie de vrei funda?

1 răspuns: