| PauliucIuli a întrebat:

Cum pot intra in turul frantei? ...numa interesează răspunsuri e gen...nu ai șanse.
Doar ce trebuie sa fac ca sa intru

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci parte din una din echipele importante din ciclism... asta inseamna sa fii destul de bun sa ajungi acolo.

Apoi in cadrul echipei trebuie sa fii printre cei mai buni ca sa poti fi selectat sa participi la TF.

| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii barbat, In al doila rand iti trebuie o echipa cu care sa fii castigat deja cateva concursuri locale de ciclism. Chiar daca doar unul castiga turul e un sport de echipa (dupa cum sustin ei) asa ca fara echipa nu te primesc. Dupa ce ai echipa si te inscrii organizatorii selecteaza din echipele inscrise participantii. Nu stiu exact dupa ce principii.