| BiaBubulina a întrebat:

Cum pot sa invat sa stau in cap mai repede? am la sport proba si... fundda!

Răspuns Câştigător
| bloodfont a răspuns:

Trebuie sa te pui la un perete, usa, sifonier, etc. Te asezi in genunchi si pui capul pe o patura. Apoi asezi mainile aproximativ intr-un triunghi echilateral cu capul. apoi asezi un genunchi pe un cot, apoi celalalt. Aceasta e o pozitie intermediara cu care trebuie sa te obisnuiesti si e destul de usor de facut. Faci asta pana te obisnuiesti si cand te simti in stare incerci sa ridici picioarele, lipindu-le de perete, si incet, impingand cu calcaile in perete, incerci sa le departezi putin ca sa te sustii singura. Eu zic ca intr-o zi ai sa inveti. Bafta!

6 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Doar prin antrenamente de echilibru si trebuie sa i-ti dezvolti muschii bratelor ...ca sa te obisnuiesti cu pozitia te sfatuiesc sa incepi langa un perete, pui o saltea si experimentezi pana reusesti!

| Minnie a răspuns:

Mainile si capul trebuie sa formeze un triunghi echilateral adica laturile sa fie cat mai egale, distantele intre maini si intre maini si cap sa fie aceleasi.

| Bizzareq1 a răspuns:

Eu am invatat asa:mi-am pus o perna pe jos ca sa nu ma doara capu' si m-am rezemat cu picioarele de perete si apoi dupa ce a mai exersat asa, am inceput sa ma ridic singura.

| Stra1nul a răspuns:

Poi nu e foarte greu. trebuie sa pui mainel ambele la ceasi distanta apoi pui capul. si trebuie sa ai grija sa faci un triunghi echilateral. sper sa intelegi

| TraficantuDePorumb a răspuns:

Practica. Pana iti reuseste, incerci de fiecare data happy
Nu poti invata in 2 minute.

| Cipleu_Iulia_2000 a răspuns:

Si eu trebuie sa invat. happy Eu aproape am reusit. Eu am facut in pat. Capul si mainile le-am pus in forma de triunghi si am inceput sa ridic picioarele. Bafta! Sa iei 10*!