| Anonigga a întrebat:

Cum pot sa ma definesc si sa cresc in masa in acelasi timp? Am auzit ca e o cale
Apropo....am 17 ani, 1, 85 cm si 80 kg

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei tu e foarte simplu : NU SE POATE.

Cum naiba sa ai surplus caloric si deficit caloric in acelasi timp? ( unu e pentru masa altu pentru definire )

Apuca-te de sah.

| varcolaccc a răspuns:

Nu poti frate sa te definesti si sa iei masa, ori una ori alta. Ca sa iei masa evident o Alimentație buna, si daca vrei un gainer, ma rog un regim hipercaloric, iar in cazu definiri regim hipocaloric. Si tare curios sunt care e metoda prin care le poti face pe am2

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Mananca mai cu "cap"fa sport nu neaparat cu greutati foarte mari, pentru masa, alearga cel putin jumatate de ora pe zi, apoi dupa 3 luni urca pe cantar, si apoi da-mi fundita daca ti-am fost de ajutor.Numai bine

| GhErLeA a răspuns:

Ca sa iei masa musculara iti trebuie o alimentatie bogata in carne de iepuri sau de peste care nu contine colesteron si sa tragi de fiare sau sa mergi la lucru iar sa te definesti mananca salata foarte multa si pui putin ulei de masline pe ea si cat de multe fructe si sa tragi tot asa de fiare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru GhErLeA):

Daca te definesti cu salata... dai jos toti muschii pusi in perioada de masa.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Carne de iepuri rolling on the floor