| KM3 a întrebat:

Cum poti convinge oamenii sa faca exercitii fizice?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer, pe niciun om nu-l poti convinge sa faca nimic daca nu vrea. Vorbeste-i despre cat e de frumos, cat e de bine, incearca sa-i schimbi parerea. Adu argumente, altfel nu ai cum.

| kar1GaNNN a răspuns:

Le iei ceva ce le place cel mai mult ( telefonul, o carte sau stiu eu sunt foarte multe ) si ii spui ca nu ii mai dai inapoi daca nu fuge dupa tine laughing.

| TudorMontana a răspuns:

Il motivezi spunandu-i ca urmeaza vara, una alta.

| Zuzulinaaa a răspuns:

Trebuie sa aduci argumente cum ca este bine sa faci exercitii fizice deoarece-'Vei duce o viata lunga si sanatoasa', 'nu te vei ingrasa', 'vei reduce riscul de a avea grave probleme de sanatate' etc. :3

| RazvanGrasu a răspuns:

Le spui ca dupa colt s-a deschis un fastfood/shaormerie
Sa vezi e o ia la fuga!

| IoanaLolypop a răspuns:

Ai putea sa-i oferi o recompensa in schimbul exercitiilor fizice

| dariuzaDaria a răspuns:

De obicei nu e foarte simplu!
Daca are niste forme mai uarte...ca sa zic asa...incearca sa ii zici elegant!
Poate asta il va convinge sa faca cateva exercitii!

| CorinaaaAlesia a răspuns:

Pentru a convinge trebuie sa ii faci sa lupte pentru ceva! De exemplu tu ii spui: Daca faci 50 abdomene iti dau 30 lei ( sau ma rog, ceva de genu', n-am idee sa dau acum un exemplu concret) laughing happy Sper sa-ti fie de folos!