Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici
 
2743644intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Ultimele Raspunsuri
  • Nu exista raspunsuri recente
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
1 Sep
SATI 289.935AFISARI
131.131VIZITE
114.366V. UNICI
22 Septembrie 2011
JustABelieber intreaba:

Cum sa fac podul de sus? daca nu il fac profu' de sport imi da 4!



Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    22 Septembrie 2011 16:50
    Aromă a răspuns:

    Ce profesor exigent. Nu consider că este esenţial să vă forţeze să faceţi aşa ceva fără încălzire,ajutor şi sprijin din partea dânsului. Ce crede, că vă veţi face gimnaşti peste nopate?

    Ai putea încerca prima dată o încălzire,exerciţii simple pentru tot corpul... apoi uşor, uşor să te laşi pe spate şi să te sprijini cu mâinile de pat sau de ceva mai înalt prima dată, iar după aceea să încerci să te laşi până jos...Sigur vei reuşi cu puţin antrenament, dar ai grijă să nu-ţi rupi coloana şi dacă te ştii cu probleme de coloană nu încerca nimic spune-i profesorului şi eventual fă rost de o scutire medicală.

    Raspuns utilizator suspendat
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 8 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 Septembrie 2011 01:47
    georgelu a răspuns:
    De obicei cu macaraua laughing
  • 22 Septembrie 2011 17:05
    Lisadream a răspuns:
    Obisnuieste-te sa il faci de jos in prima faza. dar inainte sa faci cateva exercitii de incalzire. mai poti sa exersezi langa un perete, stai cu spatele la perete si incerci sa cobori cu mainile pe el, sa te sustii de el. vezi cat poti sa cobori asa.si pe urma urci. Ar fi bine sa te supravegheze cineva mai mare sa nu incerci singura.
  • 22 Septembrie 2011 17:03
    mariamar1997 a răspuns:
    Eu am reusit in cateva zile din incercari repetate si nimeni nu m-a ajutat(nu ma laud) dar am avut o colega care a stiut si le-a ajutat pe celelate(le-a prins de la mijloc ca sa nu cada si sa dea cu capul de podea)

    incearca din lasari pe spate tinanduti mainile deasupra fundului iar daca crezi ca poti incerci si lasi una dintre maini jos pana reusesti

    eu il stiu face de anul trecut dar de abia acum de vreo o luna stiu sa il fac sa pun ambele maini direct pe podea

    sper ca ti-am fost de ajutor
  • 21 Octombrie 2011 14:50
    Raluca011 a răspuns:
    Nu stiu
  • 22 Septembrie 2011 16:46
    Raspuns anonim:
    Te iei de fund si sari in sus laughing)
  • 22 Septembrie 2011 16:46
    adriandery a răspuns:
    Stai in picioare si iti dai usor drumul pe spate cu mainile intinse
  • 2 Decembrie 2012 23:26
    A1star a răspuns:
    Pai eu am luat 10 pentru asta! Te pot ajuta! E usor! Iata pasii:
    1)Incalzeste-ti corpul bine! Nu vrei sa stii ce se intampla daca nu te incalzesti.Recomand daca stii pentru incalzire sa faci de cateva ori podul de jos...
    2)Increderea! Daca nu ai incredere sa te lasi pe spate si sa reusesti nu vei face nimic! Doar pierzi timp!
    3)Primul-Ajutor! La podul de sus in primele incercari OBLIGATORIU trebuie sa ai pe cineva!
    4)Pozitie! Cu mainele ridicate(usor indoite), capul pe spate si picioarele putin mai departate!
    5)Cat timp cineva te tine, lasa-te usor pe spate cu capul aplecat!
    6)Fa pasul "5" pana reusesti fara sprijin!
    Crede-ma ca in final vei reusi! Am zis ca niciodata n-o sa fiu buna la miscarea asta! Si la ora doamna ma da exemplu! Trebuie sa vrei si RABDARE!