| doiaruxxx a întrebat:

Cum sa fiu bun la bataie?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bun de batut?
big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

La luat bataie sau la dat bataie?

| vocea a răspuns:

Cel mai bun la bataie este acela ce castiga batalia inainte sa inceapa deci evita o bataie fiindca orice nas isi are nasuul

| Copila2016 a răspuns:

Antreneaza-te fancand box-ing, flotari, scanderberg...

| funnnyman32 a răspuns:

Salut. Evident ca sa poti fi bun la bataie trebuie sa practici un sport de ' contact'. Kickbox, Muay Thay daca crezi ca esti facut pentru asta incearca. Daca nu macar poti incerca Box cel putin cateva luni de initiere, sa inveti sa tii garda, combinatii, sa inveti sa dai mai bine, din momtent ce ai intrebat asta banuiesc ca nu te-ai batut vreodata, sau vrei sa incerci sa bati smecherii care se iau de tine sa le pui capac, altfel nu vad rostul de ce ai invata sa te bati, da eu zic ca este bine sa stii sa te bati, dar asta nu inseamna ca daca te invata un instructor cum sa te bati sau astea vei bate pe toate lumea sau tot cartierul, nu este deloc asa tinerii gandesc foarte prost... si daca practici un sport de contact si te bati asa aiurea sa-ti faci probleme pe zi ce trece sigur vei fi dat afara de acolo. Bataie inveti cand iei calumea, si o sa zici ba ce asa prost sunt eu? stau sa ma bata toti. Orice fraier stie sa dea un pumn. Dar nu oricine stie sa se bata calumea si ca la carte ca unul care practica. Intreaba-l pe taica-tau momentan cum sa te aperi de bataie lasa-te ca nu e buna deloc. si aduce numai probleme. Azi bati unul maine bati pe altul si tot asa alteori ti-o iei tu si daca-ti faci si grup e si mai nasol pentru tine. Stai la locul tau ca stai bine si bataia nu e buna sa o iei deloc ), decat sa o dai, iar cand o dai numai trebuie sa faca ceva. 1 - 2 ai dat si ai terminat cu toti cei care te supara, ( asta e cand esti mai avansat - spre profesionist si ai incredere mare in tine).
Si sa-ti mai spun ceva important? Ai sa fi bun la bataie cand ai sa ai tupeu sa comentezi la altii si sa dai in ei sa stie lumea de frica ta atunci ai sa te schimbi si nu ai sa mai fi blegul de alta data si lumea te va cataloga altfel, in fine acum depinde de fiecare. Bafta si sper ca te-am ajutat cu acest raspuns. toate cele bune!

| MadagasHardwell a răspuns:

Frate poti sa l bati si pe unu de 100 kg chiar daca ai tu 50 daca joci murdar. ori ii dai una tare in varful nasului ori ii dai la maretie si dupa e al tau. dai in el pana crapa.

| DenisaMajeru4533 a răspuns:

Mult sport, antrenamente la sectia de batai la care vrei sa te inveti