| LeZizu a întrebat:

Cum sa invat ca sa pot face si eu duble cu piciorul?

9 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Stand pe TPU, in niciun caz nu poti invata.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai tu trebuie sa inveti sa jonglezi pur si simplu, este clar ca nu ai o tehnica buna de fotbal cat timp faci doar 3 duble. 3 * 3 fac eu doar cu un genunchi. Deci uita-te pe Youtube, sunt jongleri care nu prea au treaba cu fotbalul dar reusesc sa faca mai multe duble prin antrenament decat poate jucatorii propriu-zisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facandu-le. Cu cat exersezi mai mult, cu atat mai usor si mai multe o sa poti face.

| TheWalker11 a răspuns:

Exerseaza! Incearca sa-ti ti piciorul relaxat!winking Nu il incorda, daca vrei sa faci mai multe. Dupa ce inveti cu un picior incearca stang-drept, stang-drept, doar ai 2 picioare, nu unul. big grin
Bafta! (Nu-i asa greu, trebuie doar sa exersezi)

| LeZizu explică:

Mai mult de 3 nu am reusit niciodata

| anonim_4396 a răspuns (pentru LeZizu):

Asta e foarte putin si chiar cineva care nu incercat niciodata poate sa faca 3 din greseala.
Daca as fi in fata ta, mi-ar fi usor sa iti arat cum sa faci, dar e greu de explicat in cuvinte, fara sa arati cum se face.
Ideea e sa tii piciorul si sa lovesti mingea in asa fel incat sa o tragi spre tine, nu sa se indeparteze.
Uite aici un filmulet in care se explica destul de bine, dar e in engleza. Daca nu intelegi ceva poti sa ma intrebi.

https://www.youtube.com/watch?v=LYjpcx1eiys

| LeZizu explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| Alex5620 a răspuns:

Cumpara-ti niste adidasi buni si exerseaza, poate peste ceva timp vei fi si tu mai bun.

| AleeAlexutza a răspuns:

Doar antrenadu-te poti face duble cu piciorul si trebuie sa ai incredere in ce faci nu doar gandindu-te ca o sa reusesti!