| alex2222222222222222222222222222222222 a întrebat:

Cum sa joc mai bine fotbal ?

Răspuns Câştigător
| Borcanelul a răspuns:

-trebuie sa ai rezistenta ca sa ajuti echipa atat in faza defensiva, cat si in faza ofensiva
-joaca tot timpul in pase, nu fi egoist
-invata cateva driblinguri si scheme eficiente
-trage la poarta pentru a-ti exersa sutul
-si in primul rand sa nu iti fie teama cand ai mingea la picior
Sper ca am fost de ajutor

15 răspunsuri:
| dymon a răspuns:

Fii dur laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine decat ce/cine? Si daca te referi la tine, tine cont ca eu nu stiu cum joci.
PS: Fac 10 duble far' sa pun picioru' jos pana iti scrii tu numele de utilizator pe TPU.

| Deyush08 a răspuns:

Antreneaza-te.

| Simion_Andrei_1996 a răspuns:

Trebuie sa nu iti fie teama, probabil ca sti modul de a juca al jucatorilor precum Ronaldo sau Messi, si ai vrea sa joci precum ei, dar adevarul este ca nu esti pregatit mental sa joci ca ei.Cand ai mingea la picior incearca sa dai pase repede(stai numai cu capul sus,sau cat se poate de mult sa iti vezi colegii) sau fente usoare din glezna,daca vrei poti sa incerci si altele precum bicicleta sau rabonna, nu cred ca ar fi greu, incearca la ora de sport.

| Alin_Nane_1996 a răspuns:

Trebuie sa fii constiincios sa te antrenezi mult si sa inveti mute scheme.
Acum vreo 4 luni nici eu nu aveam vreo treaba cu fotbalul dar acum sunt destul de bun ma antrenez in fiecare zi si am fost contactat de echipa a doua a lui leverkusen.
Iti urez mult noroc si ai grija la accidentari.

| Dan_8062 a răspuns (pentru Alin_Nane_1996):

Ce ai facut ma tu? in 4 luni te-ai facut mare fotbalist si te-a contactat leverkusen? laughing ba da pe TPU toti sunteti mari fotbalisti

| Laurentyu_Darius_1979 a răspuns:

sa fi cu tupeu

| ali17 a răspuns:

Black angel are dreptate cu rezistenta al sprint dar nu mai asta conteaza..iti trebuie si sprint +rzistenta ca sa fi bun pe cele 2 parti defensiva si ofensiva, asa ajungi repede adversari din urma, invata dribling(de la baieti mai mari sau colegi buni) si suturile poti se le inveti singur tragand la poarta, prin suturi iti antrenezi precizia directia si efectul, prin dribling poate hciar sprintul si rezistenta si daca esti fundas(adica sa nu lasi adversaru sa te dribleze) te pot iantrena la rezistenta si exerseaza intotdeauna PRELUARILE! pentu ca daca e portaru sa degajeze si tu nu sti sa prinzi mingea nu dau gol. Sper ca ti-am fost de ajutor

| alex321_7088 a răspuns:

Ba frate, cu fotbalu' te nastistraight face joci mai bine fotbal daca ai un pic de talent si te duci la o echipa de fotbal...Nu e adevarat ca iti trebuie rezistenta...rezistenta se face pe parcurswinking Nimeni nu are rezistenta cand vine la fotbal sa fie clar.Eu joc de 9 ani la petrolul la jrwinkingSi acum depinde de post ce joci u.Ca atacant nu trebuie sa faci faza defensiva decat daca ti-o cere antrenoru', daca esti mijlocas acolo trebuie sa alergi mult, daca esti fundas si esti un pic destept, iesi din teren netranspiratwinking

| Radulescu_Stefan_1999 a răspuns:

Pentru a juca bine football trebuie sa fi calm si sa nu te sperii cand ai mingea la picioare...

| Ola43 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil asa e, pana va nimeri cati de 2 are la nume...

| Warrior96 a răspuns (pentru Alin_Nane_1996):

Serios? Cauta-ma pe facebook:simionov-ion-filip
messenger:filipsimionov

| Ionut_Florin_Anghelache_2000 a răspuns:

Fii atent, sprint+rezistenta+antrenare la orice echipa din Romania. Eu is la FCM-RESITA ..BFT

| G4by97 a răspuns (pentru Dan_8062):

laughing)) lasate ma cica leverkusen in 4 luni poate te credeam daca ziceai o echipa de LG 5 laughing

| Iacobciuc_Pyt_1984 a răspuns (pentru ali17):

Eu sunt de acord cu tine sfatul ta ma poate ajuta sa devi un fotbalist priceput ca starul meu favori Cristian Ronaldo