| Jurcan_Georgiana_2000 a întrebat:

Cum sa ma ingras doar la picioare si la fund atat...mananc mult si am luat si vitamine si mam ingrast cateva kg...dar imi mai trerbuie. funda! multumesc :*

8 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Nu te poti ingrasa doar in anumite zone. Cel mai indicat ar fi sa faci exercitii fizice specific pentru picioare si fund.

| KateMiddleton a răspuns:

Pentru a te ingrasa NU alerga la cel mai apropiat fast-food sa te indopi cu pizza.Trebuie sa mananci mancare bogata in proteine(carne,oua), sa mananci de multe ori pe zi. Poti manca fructe care contin un nivel mai mare de calorii(banane, struguri).Iti vei ingrasa tot corpul, dar poti practica exerciti pentru ca abdomenul sa ramana la fel, iar picioarele sa se ingrase.
Bafta! O silueta frumoasa! Funda?

| Jurcan_Georgiana_2000 explică (pentru KateMiddleton):

Mananc multa paine si carne si daca fac exercitii fizice nu slabesc mai tare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KateMiddleton):

Serios? daca faci exercitii ti se ingroasa picioarele si adomenul ramane la fel?

esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu? ( LOGIC, doar ai adaugat "funda" dupa raspuns ).

Cand nu stii NIMIC, nu comentezi. Simplu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Jurcan_Georgiana_2000):

Tu chiar iei in serios raspunsul cuiva care adauga "Funda?" dupa raspuns? In cazul asta it cam meriti soarta.

Si nu vad ce rost ar sa mananci paine si carne, mananca si tu CARBOHIDRATI de mai multe ori pe zi ( si carbo de calitate, nu paine ) si proteine intre mese.

Si fa exercitii de masa musculara ( genuflexiuni cu haltera pe umar, aparate, etc. ), sunt destule femei care fac asta si ajung sa aiba un fund rotund si picioare ferme si frumoase.

Mai documenteaza-te si tu.

| sosostore a răspuns:

Exercitii pentru coapse si picioare : genoflexiuni, fandari, stai pe spate si dai din picioare ca la bicicleta, desfaceri, daca mai vrei cauta pe internet pentru ca sunt foarte multe, iti recomand sa faci o data la doua zile si inainte o mica incalzire

| DEYYY2002 a răspuns:

Alergi si in 2-3 saptamanni iti vor creste coponentele corpului dar nu trebuie sa lasi balta nici macar o seara. :*