| Parlit a întrebat:

Cum sa-mi planific programul ca sa fac si sala si calisthenics (sala o fac luni, miercuri, vineri)?

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu ai nevoie de calisthenics.
Daca faci sala, iti creste si musculatura si forta. Desigur de la mancare. Acum, asa in primele luni iti ajung cele 3 zile dar dupa incepe sa faci 4-5 zile.
Nu de alta dar iti poti sorta mult mai bine grupele musculare. Aici ma refer, poti face un grup mare intr-o zi doar aceea musculatura si mult mai concentrat.
Lunitongueiept-Biceps
Miercuri:Spate-Triceps
Vineritongueicioare-Umeri
Insa asa nu mai ai unde sa pui si abdomenele, deltoizii. Plus ar fi nevoie de cardio asa de mentinere.

| Nelamuritul a răspuns:

Nu are rost sa le faci pe ambele. Alege care iti place mai mult. Daca alegi calisthenics esti de-al meu. Poti face full bady zilnic, sau sa imparti in 2 zile grupele de muschi. Daca alegi sala aici nu ma bag, Dar parerea mea este ca trebuie sa alegi una dintre ele.

| enigma999 a răspuns (pentru Nelamuritul):

Lasa-mi fbu te rog