| TeckTonik997 a întrebat:

Cum sa pierd din grasime? Adica cum sa ma definesc? 17 ani 175cm 71.5kg.
Program:
Luni: piept triceps
Marti: spate biceps
Miercuri: abdo si cardio
Joi: umeri trapez cardio
Vineri: picioare (antrenament relativ usor) brate (intensiv-bratele sunt cam deficitare)
Sambata: abdo cardio

Alimentatie:
8: cereale cu lapte sau 4 oua fierte cu ceapa verde si putina sunca
10: fruct: banana, portocala sau mar
12: piept de pui 500g
4: pre-workout: banana (sugerati altceva) 2 pastile creatina
5:after:baton proteine cu BCAA 23g prote, 0.5l fresh portocale 4 albusuri 2 galbenusuri 2 pastile creatina
7: alune

Simtiti-va liber sa corectati unele greseli. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Incearca sa nu ti o dieta stricta. Mananca ce vrei, ca un barbat. Din grasime pierzi cand depui mai mult efort (atunci cand consumi mai multa energie).
Incearca sa te consumi mai mult si nu doar la sala. Si acasa poti face flotari si genoflexiuni. Sper ca te-am ajutat.winking Funda?

| SiLaS a răspuns (pentru Prezidentul):

Sa manance ce vrea? Tu ai vreo treaba cu sportul asta? Te rog sa nu mai comentezi la categoria asta pentru ca esti complet pe langa.Multumesc

| SiLaS a răspuns:

Salut! Inainte de prima masa poti manca niste fructe, te trezesti putin mai devreme, dupa aprox o jumatate de ora mai mananci niste fructe.
Ca suplimente iti recomand L-carnitina inainte de antrenament si izolat proteic dupa antrenament.Sa nu uiti de fructele oleaginoase, trebuie sa mananci (caju, alune, nuci etc.)
Cu antrenamentul stai prost.Ala nu e antrenament de definire, fara suparare.
Cardio de cel putin 3 ori pe saptamana(in sala), optional poti alerga afara, mergi cu bicicleta tot in aer liber...
Sper ca te-am ajutathappy Bafta!

| TeckTonik997 explică (pentru SiLaS):

Whey protein (shake) nu pot lua, sper ca batonul sa fie destul si m-am gandit sa iau Acetil L-Carnitina, are acelasi efect + ceva energie si "cica" crestere de T dar nu cred...

| NesSquick a răspuns:

Ai putea încerca să practici fotbal - minifotbal cu prietenii pe un teren sintetic! Crede-mă, scapi mult de grăsime.