| andreisoho a întrebat:

Cum sa slăbesc 30 de kg in 4-5 luni. O dieta un program sportiv de 10 minute zilnic ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Ihvnnm a răspuns:

Nu este normal sa slabesti atat de mult in atat de putin timp. Slabire rapida in timpul dietei=ingrasare la fel de rapida dupa reluarea alimentatiei obisnuite. Cel mai bine este sa ai o dieta echilibrata, sa eviti consumarea alimentelor procesate, sa eviti consumul de zahar, de produse bogate in grasimi (cum sunt cele de origine animala). Incearca sa consumi cat mai multe lucruri de origine vegetala. Consumul de apa este foarte foarte important. Trebuie sa te asiguri ca consumi destul de multa apa, deoarece apa mentine greutatea corpului la valori normale. Cele mai bune exercitii pentru pierderea in greutate nu sunt cele care necesita forta, deci care dezvolta muschii, ci cele care necesita rezistenta si consuma energie, exact cum sunt exercitiile cardio (poti intra pe internet pentru a afla mai multe exercitii de acest tip). Cel mai eficient si mai cunoscut dintre ele este jogging-ul. Te va ajuta sa slabesti intr-un mod sanatos.
Practic, ceea ce am spus mai sus nu reprezinta o simpla dieta, ci un mod de viata. Sper ca te-am ajutat. Mult succeswinking