| dragos68 a întrebat:

Cum sa slabesc si sa fac muschi fara sa ma duc la sala?

Răspuns Câştigător
| mimi2000mimi a răspuns:

Fa abdomene(200/seara, dar in primele zile incepe cu 50 si 100), bea 2l de apa pe zi si consuma morcovi si mananca la ore fixe, 3-4 mese usoare pe zi. Poti reduce pranzul la un fel principal, cat mai sarac in grasimi(orez cu legume spre exemplu) si doar pana la senzatia de satietate.
La celelalte mese cele bai bune sunt fructele, legumele si lactatele, iar prajelile si dulciurile ies din discutie!

Eu am slabit lejer 6 kg in 2 saptamani, plus ca mi-am lucrat abdomenul.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Întrebarea privind exact ce tip de exerciţiu fizic îţi oferă şanse mai mari să scapi de grăsimea de pe abdomen şi-a primit răspunsul, printre altele, în aprilie 2014, în „Journal of Sports Sciences". Cercetătorii au descoperit că antrenamentul aerobic combinat cu cel de rezistenţă era mult mai eficient când venea vorba de îmbunătăţirea nivelurilor de grăsime viscerală şi subcutanată în comparaţie cu antrenamentul aerobic de unul singur.

DESI TREBIE FACUT CARDIO SI CULTURISM IMPREUNA NU SEPARAT
PASTLELE MINUNE INCETINESC METABOLISMUL VA VETI INGRASA RAPID, CEAIUL VERDE = PIERDERE DE APA, GRASIMEA NU SE ARDE FARA EFORT FIZIC

| Cosmin86 a răspuns:

Ce vrei tu e ceva de genul: "cum conduc o masina fara sa ma urc in ea"...

Muschi acasa = aberatie de COPII PAMPALAI SI FIRAVI, care vor sa ramana firavi

Răspuns utilizator avertizat
| Moonlight15 a răspuns:

Sa te vad pe tine cu abdomenele astea unde ajungi... Urmeaza programul expertei si daca iti da cineva o gantera de 10 kg intr-o mana cazi cu ea pe jos. Muschii se fac la sala, NU ACASA!

| DisturbeDd a răspuns:

Alimentatie, flotari, inot, bicicleta (aia cu roti de merge pe afara, nu aia de la sala), alergat,... fotbal si orice implica miscatul... chiar si mersul alert

| andreyy96 a răspuns:

Slabesti daca reduci numarul de calorii, mananci legume, fructe, carne slaba si trebuie sa alergi. Daca vrei muschi trebuie sa te duci la sala si sa mananci tot ce prinzi, iar rezultatele se vor vedea in timp (5-6 luni )

| alin100 a răspuns:

Nu poti sa faci muschi acasa, deoarece nu ai echipamentul necesar.De exemplu, pentru masa musculara trebuie sa faci maxim 8 repetari.S a zicem ca faci cu 35 de kg, a 2 a serie o faci cu 28 si tot asa.La saa ai zeci de gantere de greutati diferite si o multitudine de aparate, nu cred ca a acasa toate lucrurile acestea. Daca vrei sa faci muschi adevarati du-te la sala si fa-ti un program bine pus la punct, si din punct de vedere al antrnamentului dar si al alimentatiei! Succes

| alchoeN a răspuns:

Pai poti sa lucri pe acasa sa faci abdomen, mananci vitamin etc.