| Popa_Andrei_1994_TXOf a întrebat:

Cum se face braziliana.Va rog sa imi spuneti foarte detaliat. Funda

Răspuns Câştigător
| Razwy123 a răspuns:

Pai bagi mingea intre picioare, o tragi tare in sus cu dreptul apoi in timp ce e in aer o sprijini cu stangul si ii dai un calcai cu dreptul...e foarte complicat sa inveti asa plus ca sunt mai multe feluri sa faci braziliana, mai bine uitate la un tutorial pe youtubelaughing

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=woVpeXezD6I Se numeste si "rainbow soccer trick ". Ai mingea intre picioare (pe sol), cu piciorul de baza, o apuci (cu latul) si o ridici, mingea trecand pe la calcaiul piciorului opus, si incerci sa o lovesti usor cu calcaiul, inobservabil, dar in asa fel incat mingea sa prinda destula viteza ca sa treaca peste tine. FUNDA? Cel mai bine e sa rogi un prieten sa te invete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu de explicat in scris. Cauta un tutorial pe YouTube, ti se explica acolo pas cu pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei mingea cu piciorul stang si urci pe calcaiul drept.In acelasi timp ridici calcaiul drept cat de sus poti.
Sau invers.