| TiTanS a întrebat:

Cum se trece febra musculara, sa nu te mai doara muschiu

Răspuns Câştigător
| valorosu1995 a răspuns:

Pai te dai cu crema cum ar fi nurofen sua nu mai stiu skz dar e buna asta cu crema ok bafta funda

11 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cui pe cui se scoate. ai facut efort sa o faci, fa efort sa scapi de ea. doare, aia e, no pain no gain. baga o baie lunga in apa fierbinte, 2 algocalmine... daca vrei ia niste glutamina (e amino-acid nu dauneza sanatatii).

| danypoli95 a răspuns:

Ceva simplu...mananca ciocolata.

| alessia5158 a răspuns:

Pana nu se metabolizeaza tot acidul lactic din tesutul muscular supus efortului fizic te va durea un timp( aprox.o zi, doua!)--- fa-ti frectii cu spirt medicinal--- se mai "anesteziaza" durerea! Numai bine!

| c0ol a răspuns:

Pai, febra musculara se elimina prin EFORT. Dar daca nu-ti place asa, incearca cu, apa cu sare happy da roadewinking.

| Mike23 a răspuns:

Durearea acea e perfect normala, dar daca nu o poti suporta bea suc de portocale cu algocalmin cand ai febra sau inainte de un antrenament intens am auzit ca e bine sa iei zahar, nu stiu sigur cat, cateva linguri, dar nu am incercat, in schimb varianta cu sucul de portocale am incercat si merge.

| Rapateckh93 a răspuns:

Se trece tot prin efort sau poti lua calmante... algocalminul este recomandat sau aspirina.

| Mihaitza400 a răspuns:

Din pacate trebuie sa faci efort in continu. Funda?

| DaNtE a răspuns:

Stai linistit si masezi locul in care ai carcelwinking
Bafta

| perenasop a răspuns:

Buna!
Faci un dus pentru ca asa ti se relaxeaza muschii.
Pa, pa!

| AnyAda a răspuns:

Cu masaj si gimnastica.

| мιѕѕнαρριηєѕѕ a răspuns:

Mananca zahar sau/si miere si iti trece destul de repede eu asa fac