| Opris_Bogdan_2000 a întrebat:

Cum trebuie sa tin mainile cand fac tractiuni pentru ca sa lucrezee pieptul

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Prinse de bara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AFR81):

Vrei sa spui " indiferent cum le tii NU lucreaza pieptul"

Asta vrei sa spui, daca nu esti COMPLET PARALEL cu sportul.

| AFR81 a răspuns (pentru Cosmin86):

De fapt era doar o simpla si nevinovata gluma. Nu trebuie sa sari asa. La "ramura" asta a sportului nu ma pricep, de aia nici nu m-am incumetat sa incerc eu sa-l invat. Nu vad, totusi, raspunsul tau pentru el.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AFR81):

Da ma, dar ala ia in serios gluma, ca se vede din intrebare ca nu are experienta.

Raspunsul e simplu : INDIFERENT cum ti mainile, la tracituni lucreaza spate+biceps+deltoid posterior.

In functie de priza, lucreaza mai mult biceps si mai putin spate ( gen priza larga tip pronatie, biceps intra putin, priza ingusta, supinatie, bicepsul intra destul de mult, priza neutra -> intra branchialisul mai mult, etc. ).

| Mirke a răspuns:

Pe bara!

| Mirke a răspuns:

Mainile le tii ca superman paralele cu corpul!

| GeneralR15 a răspuns:

Cu partea din interior pe bara

| Cosmin86 a răspuns (pentru GeneralR15):

Serios? Si lucreaza piept daca ti asa mainile?

Alt copil...

| KittenLover155 a răspuns:

Pe bara cu partea din interior in fata ta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru utilizatorionut):

Si daca le ti asa lucreaza pieptul? Serios?

Alt copil mic care isi da cu parerea!