| Anonimuserr a întrebat:

Dați-mi un pronostic pentru meciul din această seară dintre România și Finlanda.
Credeți că ne calificăm totuși la UEFA Euro 2016 - France?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Facem egal sau pierdem.

| Anonimuserr explică (pentru Intruder19):

Se pare că ai purtat ghinion... Bun pronostic. Sper să te înșeli până la final.

| Intruder19 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Nu am purtat ghinion, dar din moment ce nu au mai dat un gol din martie 2015 e clara valoarea nationalei noastre.

Totusi chiar daca batem feroe (lucru incert) si ne calificam mai departe sansele noastre sunt 0, o sa fim un fel de Insulele Feroe ale Mondialului, un Otelul in Champions League (sper ca ai prins ideea).

Am aratat si astazi "calitatea noastra", fortam, avem ocazii dar atacantii nu reusesc sa inscrie. Daca meciurile s-ar fi jucat pe ocazii eram calificati de pe primul loc.

Mai spun decat "Hai Romania" si sper sa ma insel si sa ne calificam si sa facem ce a facut Mutu, Chivu si compania in 2006.

| Anonimuserr explică (pentru Intruder19):

Noroc cu Hoban altfel eram "În pomul de iarnă". Trebuie să batem în Insuelele Feroe și gata rămânem pe locul 2 și mergem la Euro 2016, altfel suntem pe 3 la baraj și acolo se anunță nume grele care este cam imposibil de bătut.
Pe de altă parte, contează să fim prezenți la Euro 2016. Cum spunea și Pierre de Cubertain,, nu contează dacă câștigi sau nu medalii, contaeză să participi la JO" așa și cu competițiile fotbalistice. Bifăm o altă calificare. Ar fi a doua participare în 15 ani la un turneu final.

| Intruder19 a răspuns (pentru Anonimuserr):

La convocarile facute de Nea Puiu mie si cu Feroe imi este frica, mai bine il comvoca pe Marica decat pe Keseru care de cand a plecat de la Steaua nu mai joaca nimic plus multi jucatori care nu am mai jucat de etape bune la echipele de club si sunt titulari la echipa nationala.

Presimt ca o sa avem un meci greu cu Feroe, o sa atacam, fortam dar nu avem varf si poate o sa castigam cu 1-0 chinuit.

| Anonimuserr explică (pentru Intruder19):

Ar fi culmea să terminăm la egalitate. Ar fi cea mai mare rușine din istoria fotbalului românesc să terminăm la egalitate și să pierdem calificarea să ajungem la baraj. De fapt ne merităm soarta dacă stau să mă gândesc. Era bun Marica fără Keșeru + Budescu în primul 11.

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

As zice un egal, 0-0 sau 1-1..Mai mult nu putem la momentul asta..nu avem oameni.happyDar sper sa ma insel si sa invingem.

| darrio2007 a răspuns:

2-0.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa ne calificam. Meritam dupa atata vreme... happy

| Necuoscut2002 a răspuns:

1-0 linistit