| FlorinCmb a întrebat:

Daca am probleme cu ficatul si vreau sa iau burn fx pt arderea grasimilor sau gfx8 de la pro nutrition o sa am si mai mari probleme?. Cel mai bun raspuns va primi funda

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Suplimentele nu ard grasimile,nimic nu arde grasimile, totul are legatura cu metabolismul care arde grasimea pentru a mentine totul in egula,de fapt respiratia are legatura cu arderea,de aia e recomandat sa faci cardio sa respnri rapid,inima bate puternic toate astea fac ca organismul sa nu aiba de ales si sa arda grasime, vezi tu dieta conteaza foarte multe, adopta o dieta high proteine si fa cardio si ridica greutati, si eu am probleme cu fiactul din cauza zaharului, paini, fast food, carnea nu dauneaza ficatului nici sportul crede-ma

| Cosmin86 a răspuns:

In cazul asta concret, posibil, ca GFX are o gramada de indulcitori artificiali.

De ce nu iei ceva pur, gen WPI fara nicio aroma si niciun indulcitor?

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu lua toate prostiile pe care le vezi, practica un sport si mananca sanatos multe fructe si legume sa vezi ce fel ard grasimile intr-un mod natural si nici nu dai banii

| Resurrection a răspuns:

Normal ca vei avea probleme mai mari. Proteinele de orice gen iti fac probleme.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Resurrection):

Vai de capul meu... proteinele de orice fel iti fac probleme?

Proteinele sunt ceva SANATOS.

Cum sa faca probleme ceva ce e numit "caramida vietii"?

| Hilde31 a răspuns:

Prietenul meu a fost acuma doua luni diagnosticat ca are grasime pe ficat (steatoza hepatica). Medicii i-au recomandat 1 comprimat Crestor 20mg seara, ulei de canepa 2 lingurite inainte de fiecare masa si o dieta fara paine (carbohidrati), grasime, mezeluri, seminte de floarea soarelui, fara alcool. In doua luni de zile analizele de sange i-au iesit bune iar ficatul este in regula. Mult succes!

| Hilde31 a răspuns (pentru Hilde31):

Suplimentele dau un plus la nevoile tale, dar in cazul in care ai probleme cu ficatul nu le folosi. Mergi la o clinica privata si fa-ti analizele de sange, costa maxim 50 de lei si ti se va recomanda si ce anume trebuie sa faci.