| Puscas_Alina_1979 a întrebat:

Daca ar juca CRISTIANO RONALDO impotriva lui LIONEL MESSI CINE AR CASTIGA? Argumentati-va parerea! Funda pentru cel mai bun raspuns! happy happy happy

Răspuns Câştigător
| AndreySiAtat a răspuns:

Nu se compara asa! Spre exemplu balonul de aur de ia in functie de ce realizari are fiecare in anul respectiv.Ca sa te lamuresc, Messi are 57 de meciuri in care a marcat de 58 de ori si a dat 27 pase decisive(pase de gol), pe cand Ronaldo este cu foarte mult mai jos! Concluzie:Messi mai bun!

| LimonadaBaa a răspuns (pentru AndreySiAtat):

Nu prea le ai cu fotbalul, asa-i? Fotbalul nu consta doar in goluri si pase decisive, conteaza foarte mult si fazele create si contributia in jocul echipei.Da, Messi e mai bun, dar prin comparatii de asta, dai dovada ca nu stii prea mult fotbal.

| AndreySiAtat a răspuns (pentru LimonadaBaa):

laughing cred ca nu ai observat ca am dat exemplu balonul de aur...nu m-am referit la fotbal in general. Data vitoare citeste cu atentie!