| BulldogK a întrebat:

Daca ati auzit de accidentul cu Chapecoense, stiti daca se desfiinteaza echipa sau nu? Ca mai traiesc doar vreo trei jucatori laughing)). Si ce se va intampla cu campionatul? Adica ramane in 19 echipe sau se anuleaza meciurile sezonul asta?

1 răspuns:
| nirocino a răspuns:

Echipa nu se desfiinteaza, in niciun caz dar visul frumos s-a destramat. A promovat în prima divizie în 2014, pentru prima dată în istoria clubului si se calificase în finala Copa Sudamericana. Se afla pe locul 9 in campionatul Braziliei. Erau 22 de jucatori din care au scapat 3, doi portari si un fundas...ce tragedie.
Cum spuneam, echipa nu se va desfiinta dar anul acesta e compromis.