| PoeTuL05 a întrebat:

Daca eu fac masa la sala, si in timpul asta alerg pentru a da jos putina grasime care o am pe abdomen,scad si in masa de la celelalte grupe? Adica daca e o usoara scadere,nu e grav, dar va fi o diferenta mare de crestere a masei?

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

Nu inteleg perfect ce vrei sa spui, dar daca vrei sa cresti in masa musculara si sa faci definire(slabire) IN ACELASI TIMP, ei bine, nu poti. Alege:cresti in masa musculara cateva luni, apoi faci definire, sau invers.

P.S.: Daca zici ca n-ai multa grasime, atunci poti continua sa faci masa.

| PoeTuL05 explică (pentru FitnessTrainer):

Eu fac masa la sala. Dar vreau sa si alerg pentru a face patratelele mai eficient.Imi afecteaza tare masa?

| FitnessTrainer a răspuns (pentru PoeTuL05):

Nu stiu daca m-ai inteles. Nu poti sa faci si masa si patratele. Daca vrei sa faci doar definire, stii cum sa te alimentezi, atunci nu vei PIERDE multa masa musculara.