| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac 100 abdomene pe zi, in cat timp apare acel "six pack"?

Mentionez ca am 174 cm, 65 kg si putina grasime pe burta. Alerg zi de zi cam 2 km.

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Nimeni nu poate sa iti spuna in cat timp apare, pentru ca tine de foarte multi factori. In primul rand metabolismul tau. In al 2 lea rand de ce mananci iar abia in ultimul rand de cum te antrenezi.

Daca vrei sa discutam detalii, ma poti contacta in privat.

| orario a răspuns (pentru Nickname1890):

Era doar asa, de curiozitate, nu e ca si cum as fi foarte serios legat de asta. Daca eram serios ma apucam de sala. Mersi mult oricum.

| Cosmin86 a răspuns:

DE CAND se fac abdomene pentru patratele?

Si de ce "pe zi", abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori pe saptamana, ca orice alt muschi, dar cu exercitii mai bune ( crunch, ridicari de picioare, aplecari la cabluri, crunch la aparat, etc. ).

| MistretulPufos a răspuns:

Ba si cel mai gras om are "six pack" sub stratul de grasime laughing da eu cred ca "o sa faci", depinde si de corpul tau