| florin96ak47 a întrebat:

Daca fac acasa in fiecare zi o ora exercitii pentru masa musculara (exercitii cat pot de serioase pentru tot corpul, dar fara echipament) timp de cateva luni, mananc mai mult si alimente care contin proteine, se vor vedea rezultate?

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. in fiecare zi = progrese mai lente si mai proaste.

muschii cresc in zilele de pauza si tu nu le dai zile de pauza.

Cel mai bine e 3 sau 4 zile pe saptamana

2. "muschi acasa" = aberatie de copii mici si firavi, du-te la sala

| florin96ak47 explică (pentru Cosmin86):

Si daca merg la sala tot 3-4 zile pe saptamana?

| Cosmin86 a răspuns (pentru florin96ak47):

Evident.

| vladv26 a răspuns:

Sigur ca se vor vedea, sa folosesti si niste gantere, eu zic ca pentru inceput de 3 kg, daca faci timp de cateva luni se vor vedea rezultatele, asa a facut si fratele meu timp de vreo 2-3 luni si rezultatele sau vazut, numai sa le faci serios nu numai asa

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladv26):

Ce rezultate... de copil mic si firav?

| vladv26 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu stii nu mai vorbi

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladv26):

Imi imaginez ce rezultate a obtinut cu un antrenament de 2 bani in cateva luni...

rezultatele adevarate se obtin in CATIVA ANI cu sala + multa mancare ( gen sa mananci singur mai mult ca o familie intreaga ).

Copil mic...

| ravendem a răspuns:

Folosindu-ti propria greutate. ajungi sa faci rezistenta forta musculara. nicidecum masa musculara happy

| Angel16ms a răspuns:

Se vor vedea rezultate daca chiar o sa te tii de acele exercitii! Totusi trebuie sa iei si pauze macar o zi sau 2 pe saptamana.Si proiteinele sunt importante pentru ca o sa pierzi multe in timpul exercitiilor...bafta!