| Anonim6666644 a întrebat:

Daca iau steroizi si hormoni de crestere voi avea probleme in viitor? nu am timp sa merg sa sala, sunt cel mai mic din clasa sau poate chiar si din scoala si sar la bataie "gorile" de 3 ori cat mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

rolling on the floor))pai.or sa iti creasca parul facial,pubian,la subrat,mult mai repede,o sa te ingrasi de o sa te faci cat un butoi, daca nu faci efort fizic mult si des te ingrasi, sau te dezvoltidar daca intrerupi or sa iti cada muschii, nu o sa ti se mai scoale ideile alea atat de des dimineata sau seara, sunt unii carora nici macar in fata uneia adevarate nu li se mai scoala...din cauza steroizilor care provin din pastile...si cam atat, dar decat gras si mic, mai bine slab si mic ..parerea mea, sau apuca-te de sport ..asta ajuta organismul, crede-ma!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Medema):

"din cauza steroizilor care provin din pastile"

De ce nu din cei de la injectii?

| Medema a răspuns (pentru Cosmin86):

.....se subintelegea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Medema):

Voiam sa evidentiez ca tu habar nu ai ce inseamna steroizi, dar comentezi despre ei happy

| Medema a răspuns (pentru Cosmin86):

E ceva neadevarat in raspunsul meu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Medema):

Cateva.

1. "o sa te ingrasi de o sa te faci cat un butoi, daca nu faci efort fizic mult si des te ingrasi", exista si steroizi DE SLABIT ( de ajungi sa arzi atat de multa grasime ca se vede fiecare fibra de muschi si fiecare patratel rapid ).

2. " daca intrerupi or sa iti cada muschii", asta iar e o aberatie, steroizii SE INTERUP mereu, nimeni nu ia intr-una, se iau in cicluri si apoi cateva luni de pauza intre cicluri.

In rest e adevarat ce-ai zis.

| Medema a răspuns (pentru Cosmin86):

1.El se referea la hormoni de crestere
2. Daca faci un regim din asta ca marii luptatori de exemplu, cu proteine, steroizi si alte din astea, de la o varsta mai inaintata or sa inceapa sa....stii la ce ma refer

| Cosmin86 a răspuns (pentru Medema):

De ce spui "proteine, steroizi"? DE CAND steroizii si proteinele sunt in aceeasi enumerare?

proteinele sunt SANATOASE, in schimb steroizii distrug omul.

Nu ai cum sa le pui in aceeasi enumerare!

| Medema a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba da, daca te referi la dezvoltarea musculaturii...proteinele asta fac daca nu ma insel ..nu? Iar steroizii tot asta, doar ca sub alta forma!:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Medema):

Proteine consuma ORICINE, chiar si bunica.

proteine se gasesc in cantitati mari in : carne, branza, oua, peste, migdale, nuci, caju, etc.

De-aia cand faci sala la rupere mananci si 5 fripturi intr-o zi sau 20 de oua pe saptamana, pentru proteine.

proteine = MANCARE
steroizi = substante SINTETICE

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmm oare ce s ar putea intampla daca bagi toate prostiile in tine?

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Mergi la doctorul endocrinolog cat mai curand posibil sa vezi daca nu ai cumva vreo dereglare hormonala sau ceva care sa nu mearga prea corect.

Dupa poti sa faci alte tratamente, sub indrumarea lui nenea ala.

| Lawliet14 a răspuns:

Steroizii sunt foarte periculosi, frate. Unii au murit din aceasta cauza. Hormonii de crestere la fel, pot provoca dezechilibre grave in organism si cred ca se iau doar sub supravegherea unui medic.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Pai steroizii fara sala nu merg, decat doar daca vrei sa iei steroizi toata viata, ceea ce este destul de costisitor si financiar si medical

| FatUglyVirgin a răspuns:

Tu vrei sa iei steroizi si sa nu faci nimic toata ziualaughing? copilule ai problemerolling on the floor))