| anonim_4396 a întrebat:

Daca lucrez cateva luni la sala si se vede ca am pus ceva pe mine iar dupaceea fac pauza, muschii se retrag?

6 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Depinde cat faci pauza, depinde de fiecare persoana, la mine daca fac pauza o luna deja incep sa pierd masa musclara, oricum muschii trebuie lucrati periodic dar fara sa ii suprasoliciti

| Stefan23k23 a răspuns:

Nu chiar...dar daca mananci mult si nu faci sala incepi sa te ingrasi...dar daca mananci sanatos muschii raman

| HKr22 a răspuns:

Daca folosesti proteine si steroizi da ...se vor dezumfla >))
dar cel mai bine fa periodic adica nu o luna si excesiv apoi faci pauza trebuia sa ai o alimentatie organizata ba chiar si exercitiile sa fie bine alese pentru a dezvolta zona dorita ...in fine nu se retrag dar va scadea forta

| Cosmin86 a răspuns (pentru HKr22):

Serios? Daca folosesti proteine se vor dezumfla?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| onitza455 a răspuns:

Nuu! Important este sa mananci sănătos!

| MihneaMihail28 a răspuns:

Contează.În funcție de alamentatia pe care o ai.Dar stai liniștit durează ceva timp pana se retrag