| ArpasanuLucian a întrebat:

De cate ori sa fac workout pe saptamana? (doar tractiuni si flotari) Practic sportul asta de 2-3 saptamani, 3-4 zile pe saptamana si a inceput sa se cunoasca. Din cate am citit pe site-uri de culturisti trebuie sa lucrezi o grupa de muschi odata pe saptamana. Este bine cum fac eu?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Vrei sa ai picioare de gaina?

| ArpasanuLucian explică (pentru Cosmin86):

Picioare am, alergam mult vara trecuta. Acum vreau brate, spate, piept.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ArpasanuLucian):

De la alergare nu faci picioare... alergare = sport tip cardio.

Picioarele le faci cu genuflexiuni cu o greutate mai mare ca tine in spate ( + alte exercitii cu putine repetari ).

La fel si brate, piept, spate. PUTINE repetari cu greutai mari ( gen la tractiuni legi chestii grele de tine, sa nu poti peste 7 tractiuni ).

| ArpasanuLucian explică (pentru Cosmin86):

Ok frate, am inteles.
Dar ma afecteaza cu ceva faptul ca fac de 2-3 ori pe saptamana? As face zilnic daca as avea timp!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ArpasanuLucian):

Zilnic = progrese LENTE si PROASTE

Doar copiii mici si firavi fac zilnic.

Muschii se fac 1 grupa / saptamana. E treaba ta cum organizezi grupele ( eu prefer de 3 ori pe saptamana si am 42 in brat si 38 in antebrat).