| Mirceadumb a întrebat:

De ceva timp am început sa ma antrenez pentru probele la militari (academie). Ce ar trebui sa mănânc? In principiu sunt exerciții de anduranta... tracțiunI, flotări dar si exercitii cu greutăți. Scopul este sa pun putina masa si sa prind anduranta. Am 1, 70-1,72 si 69-70 kg. Vreau sa ajung la 75-76kh.

4 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

De ce ai vrea sa ajungi mai greu daca iti trebuie anduranta? Recomand fibrarea in cazul tau.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca vrei sa treci de probe atunci scoate treptat carbohidratii din alimentatie si introdu mai multe proteine. Iar facand in fiecare zi exercitiile de la probe iti obisnuiesti organismul cu ele si nu o sa fie greu deloc la examen

| TheLastLemon a răspuns:

Nu recomand shake-uri/steroizi.
Carne(cu toate că e toxică)
Lapte, Oua, Brânză.
De asemenea nu uita gustările:
-alune, arahide, fistic.
Deci tu vrei să îți faci viața mai ușoară la probe? Sau să mai pui 6-7kg?
Dacă rămâi la ceea ce ai făcut până acum, mănânci ce trebuie(nu ce am zis eu neapărat, sunt zeci de site-uri de specialitate), și continui să progresezi va fi mai ușor.
Dar de exemplu la flotări, dacă faci acum 40-50, și mai pui 6-7 kg, în timp, ajungi să staționezi sau să o iei în jos.
1, 70-1, 72 si 70kg e bine... poate 1-2 în plus

| Mirceadumb explică (pentru TheLastLemon):

Asta ar fi un scop pe 5-6 luni. In paralel fac si kickbox de 2 luni. Imi place sa ma si bat (in sala de antrenamente) si vreau sa le îmbin. Din ce am mai citit nu ar trebui sa exagerat de multa proteina pentru ca obosesc ficatul... ce credeti?