| NykuMjFan a întrebat:

De ceva timp mi-am luat niste role (fitness cred) si vroiam sa ma apuc si eu de trucuri (trickuri).

Am mai facut "rolling" dar putin adica saream peste gauri din asfalt, dadeam cate un grind micut... etc

si am observat ca dupa primele zile in care am sarit cu ele, mi sau spart bilele rulmentilor...

nu sunt de la vreo firma serioasa, nici rolele nici rulmentii

nu vreau sa aud de chestii gen ia-ti alte role, sau linkuri cu rulmenti sau role, vreau decat sa stiu ce rulmenti sunt buni pentru trickuri, dar si pentru ceva viteza sau sa merg in continuare cand nu mai dau din picioare. abec5 sunt buni?

a si ale mele sunt ajustabile sunt pe marimea mea si... buretii... stiti voi sunt cam subtiri rau de tot si ma rod. De unde imi iau altii mai grosi? si cu sireturi ca astia sunt cu arici

nu am prea mare posibilitate financiara deci totusi ce sa-mi iau?

astia sunt buni?

http://www.sport-mag.ro/rulmenti-abec-5.html

ma intereseaza la fel de mult si buretii.

Funda, rapiiiiiid!

1 răspuns:
| Nickname1890 a răspuns:

S-au spart bilele? Dar din ce erau facute bilele din plastic ca sa se sparga?

Da sunt ok aceia abec5. Daca vrei viteza ilq9 sunt varianta cea mai buna calitate pret: http://skateworld.ro/......agina.html