| Mariuss32 a întrebat:

De ceva vreme m-am apucat de flotări și am febră pe la umăr(amândoi umeri) și la mușchiul din spatele bicepsului(cred că triceps se numește). Cum aș putea scăpa puțin mai repede de febră și ce exercițiu îmi recomandați pentru a slăbi acasă.

Răspuns Câştigător
| ImAnonymous a răspuns:

Pai existat 2 metode:
1. Iei pauza, asta iti recomand deoarece muschii au nevoie si de repaus pentru a se defini in timp ce cresc in masa musculara nu doar sa se umfle.
2. Faci exercitii in +, efortul se duce tot cu efort.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ImAnonymous):

Cum adica "a se defini in timp ce cresc"? Nu stii nici cele mai elementare notiuni, nu? laughing

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Daca ai febra musculara, incetezi orice activitate solicitanta pentru 3-7 zile. Pana cand iti trece. Fa exercitii usoare si stretching, in acest timp. Mananca carbohidrati in perioada asta, inainte de efort fizic. Ia vitamina C. Ca sa slabesti, sport si mancare sanatoasa pe termen lung.

| AtomiculXXX a răspuns:

Tot prin exercitii scapi de febra musculara.
Abdomene, flotari, genoflexiuni